Z życia parafii

Aplikacja Drogowskaz

2024-04-21

Gdzie najbliższa Msza św. ? "Drogowskaz" drogę i informacje Ci wskaże!!!!
Nasza Diecezja a tym samym i nasza Parafia NSPJ w Dębicy - Latoszynie przystąpiła do programu Aplikacji Drogowskaz,
co prawda my dopiero raczkujemy, ale to tylko kwestia czasu, aż będziemy ją wykorzystywać w pełni...
Aplikacja Drogowskaz to rozwiązanie przybliżające lokalny Kościół i jego inicjatywy wszystkim zainteresowanym, a w szczególności aktywnym wiernym.
Dla osób, które szukają kościoła, pragną wrócić po dłuższej nieaktywności, dużo się przemieszczają , jest sprawdzonym sposobem na znalezienie dokładnych informacji gdzie się udać – zarówno na Mszę św. (np. młodzieżową, akademicką), spowiedź świętą jak i do duszpasterstwa.
Jest aplikacją, dzięki której zawsze w telefonie będzie można szybko znaleźć odpowiedź na podstawowe codzienne pytania katolika: gdzie mogę znaleźć najbliższą mszę? Gdzie mogę się teraz wyspowiadać? Gdzie znajdę dla siebie duszpasterstwo/wspólnotę? Co dzieje się w mojej diecezji/parafii? Jakie były ostatnie ogłoszenia parafialne? Jak mogę pomóc potrzebującym? Co chce mi przekazać biskup?
Można też będzie przekazać daninę na wybraną parafię lub diecezję.
Do prawidłowego działania aplikacji „Drogowskaz” wymagane jest połączenie z Internetem.
Aplikację należy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store jest bezpłatna ale trzeba wyrazić zgodę na podanie swojej lokalizacji bo w oparciu o nią działa cały system.
Zachęcamy do aplikacji na swoich telefonach bo Drogowskaz to ogromny krok w stronę unowocześnienia Kościoła i przystosowania go do potrzeb współczesnych Polaków i katolików.