Grupy i Wspólnoty

Ponieważ przy parafii NSPJ w Dębicy nie było budynku w którym mogłyby się spotykac różne grupy, działające w parafii, Rada Duszpasterska wraz z byłym Ks. Proboszczem podjęli decyzję aby wybudować Dom Parafialny. Pomysł sie spodobał, i w maju 1997r. rozpoczęto budowę nowego obiektu parafialnego o nazwie DOM PARAFIALNY.

W pażdzierniku tego samego roku został wmurowany i poświęcony przez ks bp Józefa Gucwę kamień węgielny pod przyszłą budowlę.

Dziś Dom Parafialny tętni życiem. Odbywają się tu wszelkiego rodzaju zebrania grup parafialnych, imprezy typu opłatek parafialny czy spotkania seniorów. Swoje miejsce ma siedziba odziału Caritas, biblioteka parafialna wraz z czytelnią.

Organizatorzy tej placówki pomyśleli też o młodzieży, która przychodząc tutaj ma nieodpłatny dostęp do internetu,jak rownież mozliwość podszlifowania języka angielskiego.Młodzież którą energia bardziej rozpiera może zagrać sobie w pimpąga,czy rozpalić grila.

Możliwości kulturalnego spędzenia wolnego czasu jest dużo,bo i miejsca dużo i pomysłów wiele.

Zapraszamy do Domu Parafialnym przy Parafii NSPJ w Dębicy tych wszystkich którym brak pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu, jak i tych którzy mają ciekawe inicjatywy.