Biblioteka Parafialna

Biblioteka w naszej parafii swoją dzialalność rozpoczęła na poczatku lat dziewięćdziesiątych, w pomieszczeniu wygospodarowanym w dolnym kościele.Do dyspozycji czytelnika było wtedy zaledwie 40 książek i kilka kaset filmowych.

Nie brakowało za to ludzi z entuzjazmem i zapałem do pracy na rzecz drugiego człowieka.Szybko powiększał się stan książek i kaset filmowych, gdyż byli sponsorzy a zainteresowanie wypożyczaniem ciągle wzrastało, i to była siła napędowa do inwestowania w zakup ciągle nowych pozycji książek i kaset filmowych.

Dziś biblioteka mieści się w domu parafialnym i liczy około 3000 egzemplarzy.Chętnych do korzystania z tak bogatych zbiorów naszej biblioteki jest coraz wiecej a także nie brakuje ludzi o otwartych sercach do pracy charytatywnej związanej z wypożyczaniem jak i zakupem nowych pozycji ksiażek i filmów.

Biblioteka czynna jest w środy od 17.00 do 18.00