Wykaz dokumentów potrzebnych do Sakramentów świętych i katolickiego pogrzebu:

• Chrzest
    • Akt urodzenia dziecka (odpis)
    • Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców
    • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona i nazwiska)
    • Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary

Chrztu udzielamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 1430

• Pierwsza Komunia Święta
    • Metryka chrztu dziecka
  • Bierzmowanie
    • Metryka chrztu,
    • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji
  • Małżeństwo
    • Aktualna metryka chrztu,
    • Dowody osobiste,
    • Ostatnie świadectwo katechizacji,
    • Świadectwo bierzmowania,
    • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej,
    • Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego niezbędne gdy małżonkowie chcą aby ślub kościelny pociągnął za sobą również skutki cywilno- prawne tzw. Ślub konkordatowy Lub akt ślubu gdy wcześniej zawarto związek cywilny

Spotkania z narzeczonymi w poradni rodzinnej w każdą środę od 16.00. Nr. kontaktowy: 504196978

Narzeczeni do kancelarii zgłaszają się w każdy piątek, po mszy świętej wieczornej ( oprócz I-szych piątków)

• Sakrament namaszczenia chorych

Osoby chore lub starsze które nie mogą wychodzić z domu mogą przystępować do spowiedzi i przyjąć Komunię swiętą w swoim domu. Należy zgłosić w kancelari taką osobę, podać jej dane personalne i zadeklarować czy ma to być jednorazowa wizyta czy stała (jeden raz w miesiącu). Sakramentu Namaszczenia udziela się osobom chorym, będącym w podeszłym wieku, a także w ostatniej godzinie życia. Tak jak pozostałe sakramenty i sakrament namaszczenia przeznaczony jest wyłącznie dla żyjących.

Na czas udzielania Sakramentu chorych należy przygotować:

• Stół nakryty białym obrusem,
    • Krzyż, świecę,
    • Naczynie z wodą święconą i kropidło,
    • Szklankę letniej wody,
    • Watę i spodek.