Kandydaci

Do pełnienia posługi ministranta kandydaci przygotowują się przez rok czasu w parafii. Otrzymują w czasie formacji podstawowe wiadomości dotyczące ich przyszłej posługi. Poznają przebieg liturgii Mszy świętej oraz uczą się teoretycznie i w praktyce pełnić tę funkcję.

Okres kandydatury kończy się uroczystym przyjęciem do grona ministranckiego z otrzymaniem legitymacji ministranta. Na uroczyste przyjęcie podczas Mszy św. serdecznie zapraszamy rodziców i krewnych kandydatów.

W naszej parafii aktualnie przygotowuje się do posługi ministranckiej 22 aspirantów. Spotkania z opiekunem LSO odbywają się w każdy piątek o godz. 1700 z wyjątkiem Pierwszego Piątku.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy kolejnych chętnych chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę Bogu i ludziom w naszej świątyni przy ołtarzu Pana. Zapraszamy już we wrześniu chętnych chłopców po Komunii świętej a także starszych, którzy chcieliby pełnić posługę przy Ołtarzu Pana.